Xiaomi Mi Band 6 Fiyat ve Özellikleri

Xiaomi Mi Band 6

Ülkemizde geçtiğimiz seneler satışa sunulan Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik kullanıcıları tarafından oldukça sevilmiş ve güzel satış rakamları yakalamıştı. Xiaomi, Mi Band 6 serisini de bu sene Türkiye’de satışa çıkardı. Akıllı bilekliğe sahip olmak için 400-450 TL gibi bir fiyat ile satın alabilirsiniz.

Xiaomi Mi Band 6 Özellikleri

1,56 İnç AMOLED Ekran

1,56 İnç AMOLED ekrana sahip bu bilekliğin, ekran çözünürlüğü 152 x 486 ve renk derinliği ise 326 PPI. Ekran parlaklığını ise 450 nit’e kadar ayarlayabilirsiniz. Bileklik 130’dan fazla arayüzü bulundurmaktadır.

125 mAh Pil Kapasitesi ile 14 Gün Kullanım

2 saat gibi bir sürede dolabildiği açıklanan 125 mAH pil kapasitesi, 14 güne kadar kullanım imkanı sağlamaktadır. Tabi ki 14 gün şarj süresi sensörlerin kullanım durumuna göre değişiklik göstermektedir.

30 Aktivite Modu

Xioami_Mi_Band_6_özellikleri

Desteklenen egzersizler konusunda kendini bir hayli geliştirmiş olan Mi Band 6, koşu bandı, açık havada koşudan tutunda karın kası antrenmanı, badminton, boks gibi bir çok egzersizi bünyesinde barındırıyor. Açık havada koşu, koşu bandı, kürek çekme makinesi, eliptik, yürüyüş, bisiklet sürme gibi 6 fitness modunu otomatik olarak tanımaktadır. 50 metreye kadar suya dayanıklı olan bilekliği kolunuzdan çıkarmadan duşta veya havuz kullanabilirsiniz. Yüzme stilinizi girerek kaç kulaç attığınız gibi özellikleri de görebilmektesiniz.

Sensörler

6 eksenli sensörler ile kadın sağlığı, kalp atış hızı, kandaki oksijen değeri gibi bir çok özelliği sunmaktadır. Derin uyku, hafif uyku, REM uykusu, kısa uyku gibi bir çok özelliği ile uyku kalitenizin takibini yapabilmektesiniz. Stres izleme , adım sayacı, boşta durma uyarıları, nefes egzersizleri gibi bir çok özellikler de bulunmaktadır.

Diğer Özellikler

Akıllı bileklikte gelen çağrıları her ne kadar yanıtlayamıyor olsanız da, ret edebiliyor veya sessize alabiliyorsunuz. Akıllı telefonunuza gelen mesajları ve uygulama bildirimlerini ayarlayıp görebilirsiniz. Akıllı telefonunuzun kamerasını da bileklik üzerinden uzaktan kontrol edebilirsiniz. Etkinlik belirleme ve hava durumunu görme gibi özelliklerde başlıca kullanabileceğiniz özellikler arasında yer almaktadır.

Teknik Özellikler

  • Net Ağırlığı : 12,8 g
  • Gövde boyutları : 47,4 × 18,6 × 12,7 mm
  • Su geçirmezlik : 5 ATM (50 metre)
  • Bağlantı tipi : Bluetooth 5.0
  • Ayarlanabilir uzunluk : 155-219 mm
  • Pil kapasitesi : 125 mAh
  • Pil tipi : Lityum iyon polimer pil
  • Kayış malzemesi : TPU
  • Ekran koruma malzemesi : Parmak izi önleyici temperli cam
  • Gövde malzemesi : PC plastik

Xiaomi Mi Band 5 ve Mi Band 6 Arasındaki Farklar

Mi Band 5 ve Mi Band 6 arasında ki başlıca fark ekran kısmında kendini belli etmektedir. Mi Band 5’de 1.1 inçlik ekran kullanılırken bu Mi Band 6’da 1.56 inç’e çıkarılmıştır. Mi Band 5’in ekranı, 126 x 294 piksel çözünürlüğe sahip Kavisli Ekran (2.5D) iken Mi Band 6’da ise 152 x 486 piksel çözünürlüğe sahip 3D Cam 450 nit parlaklığa sahip ekrandır.

RAM 512 kilobayttan 2 megabayta çıkarken, dahili depolamada 16 megabayttan 32’ye çıkmaktadır. Bilekliğin ağırlığı Mi Band 5’e göre 1 gram daha hafiflemektedir. Kandaki Oksijen Seviyesi (SpO2 Monitörü) Mi Band 6 ile de görebileceksiniz.

Leave a Reply