Twitter Mavi Tık Başvuruları Tüm Kullanıcılara Açıldı

Tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde oldukça yaygın olarak kullanılan sosyal ağ platformu Twitter, mavi tık almak için uzun zamandır bekleyen kullanıcılar için sevindirici haberi verdi. Twitter 4 yıl gibi bir süre önce mavi tık alma özelliğini durdurmuştu. Yeniden açılan başvuruya bütün kullanıcılar başvurabilecekler. Kolayca yapılabilecek olan başvuru kabul edilmesi ile kullanıcılar onaylı profile sahip olabilecekler.

Twitter Mavi Tık Nasıl Alınır?

Twitter Mavi Tık Nedir?

Twitter yanı sıra bir çok sosyal ağlarda mevcut olan kullanıcılar arasında “Mavi Tık” yada onay rozeti olarak geçmektedir. İnsanların ilgisini çekebilecek olan bir hesabın orijinal hesap olduğunu gösteren onaydır. İnsanların yaptığı iş veya etkinliklerde tanınan birisi olduğu anlamına geldiğini gösterdiği anlamına gelmesi açısından çoğu kullanıcı için değer kazanmaktadır.

Twitter Mavi Tık Nasıl Alınır?

Twitter mavi tıka başvurmak için en önemli şartlardan biri başvurulacak olan hesabın e-posta ve telefon numarasının onaylanmış olması gerekmektedir. Bu şartlara uyan hesaplar Twiiter’ın sunduğu kategorilere uyuyorlarsa başvuru yapıp alabilmektedirler.

Twitter Mavi Tık Başvurusu Kimler Yapabilir?

Twitter mavi tık başvurusu için istenen kategori şunlardan oluşmaktadır;

  • Devlet Kurumu Hesabı
  • Şirketler, markalar ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlara ait hesaplar.
  • Haber kuruluşları ve gazeteciler ait hesaplar
  • Eğlence
  • Spor ve e-spor
  • Aktivistler, organizatörler ve etkili diğer kişilere ait hesaplar.

Leave a Reply