Tam Kapanmada Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz Online Mobil Ve PC Oyunları

karantinada arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz ücretsiz online oyunlar

Geçtiğimiz yıldan beri Dünya’da olduğu gibi ülkemiz de Covid-19 salgını ile mücadele etmektedir. Pandemi kısıtlamaları boyunca kimi zaman hafta sonu sokağı çıkma yasağı kimi zaman akşam 9dan sonra sokağı çıkma yasağı derken evlerde uzun süreler evde vakit geçirmeye başladık. Şimdi ise 17 gün tam kapanma ile evde vakit geçirme ihtiyacı bir hayli artmış durumdadır. Hal böyle olunca kimileri kendilerini yeni hobiler edinirken, kimisi de telefon veya bilgisayardan oyun oynayarak vakit geçirme çabasına girmektedir. Biz de sizler için mobil ve PC olmak üzere arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak ücretsiz oynayabileceğiniz oyunlardan bahsedeceğiz.

Pubg Mobile

Hatırlarsanız ki 2017 yılında PlayerUnknown’s Battlegrounds bilinen adı PUBG olarak Steam’de çıkmıştı. Çıktığı ilk 3 ay içerisinde 4 milyondan fazla satarak büyük bir başarı yakalayan oyun kullanıcıların vazgeçilmez haline gelmiştir. 2018 yılında da mobil sürümünü piyasaya süren oyun, mobil oyun sektöründe de yeni kullanıcılar yakalamıştır. Geçtiğimiz günlerde PUBG Mobile Türkiye twiiter hesabından yaptığı açıklama ile PUBG Mobile bugüne kadar indirme sayısı ile 1 milyar indirmeyi geçtiğini açıkladı.

Pubg Mobile Nasıl Oynanır

pubg mobile airdrop

Pubg Mobile da diğer Battle Royale oyunları gibi hayatta kalma üzerine kurulu bir oyundur. 100 e yakın oyuncunun bir ada üzerine paraşütle atlaması ile başlayan oyun da amaç sona kalmaktır. Ada üzerine inildiğinde silah, can yeleği gibi çeşitli ekipmanlar toplanabilmektedir. Airdrop denilen hava desteği ile de daha güçlü silah, yelek, kask gibi malzemeler uçakla atılır. Devamlı olarak daralan alanda düşmanlarını öldürerek sona kalan oyuncu veya takım birinciliği hak etmektedir. İsterseniz solo(tek kişi) olarak isterseniz arkadaşlarınızla 2 veya 4 olmak üzere takım kurabilirsiniz.

LifeAfter: Night falls

Last Day on Earth: Survival oyunu gibi zombi hayatta kalma oyunu olan LifeAfter: Night falls, Salgını ile insanların zombiye dönüşmesi ile hayatta kalma mücadelesi vermeye başlıyorsunuz. Karantina günlerinde ücretsiz olarak indirilebileceğiniz bu oyun ile keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Valorant

Geçtiğimiz yıl piyasa sürülen Valorant, son zamanların en popüler oyunlarından birisi haline geldi. PC oyunu olan Valorant’ı sizde arkadaşlarınızla birlikte oynamak ve daha detaylı öğrenmek istiyorsanız “Valorant Nasıl Oynanır? Sistem Gereksinimleri Nelerdir?” adlı sayfamıza bakabilirsiniz.

Fortnite

fortnite

Epic Games tarafından 2017 piyasaya sürülen Fortnite, Pubg gibi kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştır. PC, PS4 ve Xbox One için çıkarılan oyun, oyuncuların 4 kişiye kadar takım kurup bir çok görevi yerine getirmektedirler.

Fortnite Nasıl Oynanır

Battle Royale, Çılgın Parti, Kreatif ve Dünyayı Kurtar gibi 4 oyun modu olan oyunda, istediğinizi seçerek keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Fortnite Battle Royale

Adından da anlaşılacağı üzere Battle Royel modunda, savaş otobüsünden tek veya arkadaşlarınızla takım halinde adaya atlayıp sona kalmaya çalışmalısınız. Oyunda Metal, taş ve ahşaptan yapılar yapabilirisiniz. Oyunda yeni silahlar, etkinlikler ve sezonlar gibi devamlı yenilikler olmaktadır.

Fortnite Çılgın Parti

Battle Royale içinde olan bu mod ile savaşarak stres olmak yerine kendinizi sadece eğlenceye verebilirsiniz. Fortinite Çılgın Parti’de tekne yarışları, havada engelli yarışlar, filmler hatta ünlü sanatçıların konserleri bile olmaktadır.

Fortnite Kreatif

Kreatif Mod ile kendi adanızı tasarlayabilir ve kendi kurallarınızı koyabilirsiniz. Arkadaşlarınızın veya diğer oyuncuların tasarladığı adalarda oynayabilirsiniz.

Fortnite Dünyayı Kurtar

Fortnite Dünyayı Kurtar modunda, diğer oyuncularla birlikte suratsızlar diye tabir edilen canavarlar ile mücadele etmeniz gerekmektedir. Üst kurup tuzak yerleştirerek canavarları yok edebilirsiniz. Bu mod diğerleri gibi ücretsiz oynayamamaktasınız. Oynamak isterseniz eğer Dünyayı Kurtar Paketi satın almanız gerekecektir.

Fortnite Nasıl İndirilir

Ücretsiz olarak solo veya arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz bu oyunu Epic Games kendi sitesinden Windows, Mac ve Android için indirebilirsiniz.

League of Legends: Wild Rift

Riot Games, 2009 yılında çıkardığı ve markalaştırdığı league of legends oyununu mobile de taşımıştır. Android ve İOS‘da olan bu sürümde, LoL gibi temel dinamiklerini korumaktadır. 50 şampiyonla gelen sürümde, tüm detaylar tamamen Türkçedir. MOBA tarzı oyunları seviyor veya sevenler arasına katılmak istiyorsanız hiç düşünmeden oynayabileceğiniz bir oyun. Oyun düşük modelli telefonlar içinde optimizasyon edildiği için hiç kasma donma yaşamadan oynuyabilirsiniz.

Mobile Legends: Bang Bang

League of Legends’a benzer olan bu oyun, 100 milyonun üzerinde indirme sayısına sahip. Oyunda çok fazla şampiyon sayısı olması, oyunculara bir çok seçenek sunmaktadır. Arkadaşlarınız ile de takım kurup beraber oynamaya başlayabilirsiniz. Oyunu Android ve İOS üzerinden ücretsiz indirip oynayabilirsiniz.

No Responses

Leave a Reply